VR 360° СТАДИОН

БОНУСИ И ПРОМОЦИИ

Шахтьор Донецк е последният полуфиналист в Лига Европа

12 август 2020 | 12:32

Шахтьор Донецк стана последния участник в полуфиналите на Лига Европа и ще премери сили с италианския Интер. Украинците определено ги очаква сериозно предизвикателство, а на четвъртфинала се справиха без особени проблеми с швейцарския Базел. В тази среща блеснаха бразилските звезди на миньорите, като всички голове за победата с 4-1 в Гелзенкирхен бяха дело на южноамериканската част от състава.

Украинският тим, който спечели надпреварата през 2009 година поведе рано в резултата с гол на Жуниор Мораеш, който засече центриране на Марлос още във втората минута на срещата. Тайсън удвои преднината на символичните домакини в 22 минута, отново след асистенция на Марлос и рикошет от Фабиан Фрей.

Тимът на Базел успя да вземе инициативата и създаде няколко добри голови положения, но за съжаление символичните гости така и не успяваха да отбележат и да се върнат в мача. Така първото полувреме завърши с преднина от 2-0 за украинците.

Втората част започна с натиск на швейцарския тим, но Андрий Пиятов бе безгрешен на вратата и не допусна попадение.

В 75-тата минута Алан Патрик отбеляза дузпа за Шахтьор, като този гол тотално уби интригата в срещата. В края Додо довърши червено-сините с четвърто попадение.

В крайна сметка Базел успя да отбележи почетен гол в последните секунди на двубоя, като точен бе резервата Рики ван Волфсвинкел. Той отбеляза третото си попадение след завръщането си в игра, като по-рано през сезона бе със сериозна мозъчна травма и бе с опасност за живота. В крайна сметки всичко за него приключи благополучно и нидерландеца постепенно навлиза в най-добрата си форма.

След изиграване на четвъртфиналите в надпреварата са ясни тимовете, които ще спорят за място във финала на 21 август. На 16-ти се изправят съставите на Севиля и Манчестър Юнайтед, а ден по-късно е срещата между италианския Интер и украинците от Шахтьор Донецк. Очакват ни епични полуфинални срещи и футбол от най-висока класа.

#pt-cv-view-6dbe8e77oq.pt-cv-post-border { margin: 0; border-top-width: 1px; border-left-width: 1px }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq.pt-cv-post-border { margin: 0; border-top-style: solid; border-left-style: solid }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq.pt-cv-post-border .pt-cv-content-item { border-right-width: 1px; border-bottom-width: 1px; border-right-style: solid; border-bottom-style: solid; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq .pt-cv-title a, #pt-cv-view-6dbe8e77oq .panel-title { font-weight: 600 !important; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq .pt-cv-readmore { color: #ffffff !important; background-color: #00aeef !important; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq .pt-cv-readmore:hover { color: #ffffff !important; background-color: #00aeef !important; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq + .pt-cv-pagination-wrapper .pt-cv-more , #pt-cv-view-6dbe8e77oq + .pt-cv-pagination-wrapper .pagination .active a { color: #ffffff !important; background-color: #00aeef !important; }