VR 360° СТАДИОН

БОНУСИ И ПРОМОЦИИ

Уулвс се препъна срещу Севиля – фаворитът продължава напред с късен гол

12 август 2020 | 10:28

Уулвърхямптън отпадна злощастно от Севиля в четвъртфиналите на Лига Европа. Вълците изпуснаха дузпа, изпълнена от Раул Хименес и бяха елиминирани от андалусийците  с късен гол и загуба с 1-0.

Това бе и първият четвъртфинал от европейските клубни турнири, в който участва английския тим от 1972 година. Уулвс имаха чудесна възможност да поведат в резултата, след невероятен самостоятелен пробив на Адама Траоре в 12-тата минута, като бе фаулиран в наказателното поле и символичните гости получиха правото да изпълнят дузпа. За тяхно съжаление стражът на испанците Ясин Буну спаси по превъзходен начин удара на Раул Хименес.

Повторенията показват, че вратарят не бе настъпил гол линията си по време на изпълнението, но ВАР не преразгледа ситуацията и не нареди пребиване на наказателния удар.

От там нататък Севиля взе контрола в мача и владееше топката в над 70% от времето. Въпреки това, до края на първото полувреме Уулвс създаде по-опасните положения пред двете врати, но за съжаление на символичните домакини, те не успяха да поведат в резултата.

През втората част Севиля контролираше тотално срещата и почти всички голови ситуации бяха пред вратата на англичаните. Вълците издържаха на натиска до самия край на срещата, но за тяхно огромно съжаление, две минути преди последния съдийски сигнал Лукас Окампос засече чудесно центриране на Евер Банега и откри резултата. Уулвърхямптън нямаше достатъчно време да реагира и срещата завърши при този резултат.

Въпреки отпадането, това бе един от най-успешните сезони в историята на английския тим. Серията от 48 години без европейски четвъртфинал бе прекъсната, а представянето бе повече от достойно и заслужаващо уважение. Отборът ще играе и следващия сезон в Лига Европа, като със сигурност ще опита да надгради тазгодишното си представяне.

Какво следва за Севиля? Андалусийците ще се изправят в епичен полуфинал срещу другия английски представител в турнира Манчестър Юнайтед, а в евентуален финал ще срещнат победителя от сблъсъка между Интер и Шахтьор.

#pt-cv-view-6dbe8e77oq.pt-cv-post-border { margin: 0; border-top-width: 1px; border-left-width: 1px }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq.pt-cv-post-border { margin: 0; border-top-style: solid; border-left-style: solid }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq.pt-cv-post-border .pt-cv-content-item { border-right-width: 1px; border-bottom-width: 1px; border-right-style: solid; border-bottom-style: solid; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq .pt-cv-title a, #pt-cv-view-6dbe8e77oq .panel-title { font-weight: 600 !important; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq .pt-cv-readmore { color: #ffffff !important; background-color: #00aeef !important; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq .pt-cv-readmore:hover { color: #ffffff !important; background-color: #00aeef !important; }
#pt-cv-view-6dbe8e77oq + .pt-cv-pagination-wrapper .pt-cv-more , #pt-cv-view-6dbe8e77oq + .pt-cv-pagination-wrapper .pagination .active a { color: #ffffff !important; background-color: #00aeef !important; }